• ZOO a Dinopark

      Alchymisti v akcii

      V sobotu 18.mája zažili žiaci nášho záujmového krúžku Alchymisti deň plný dobrodružstiev a poznávania. Spoločne sme navštívili ZOO a Dinopark v Košiciach a deň sme zakončili návštevou Spievajúcej fontány v centre mesta. Tento výlet bol skvelou príležitosťou na učenie mimo školských lavíc a priniesol mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Deň sme začali skoro ráno, plní nadšenia a očakávania. Cesta do Košíc ubehla rýchlo a po príchode nás privítalo krásne slnečné počasie. Našou prvou zastávkou bola ZOO, kde sa deti tešili na stretnutie so zvieratami z rôznych kútov sveta. Prehliadka ZOO bola fascinujúcim zážitkom. Žiaci mali možnosť vidieť majestátneho leva, hravé opice, medvede, ťavy a mnoho ďalších zvierat. Každá zastávka priniesla nové informácie o zvieratách, ich prirodzenom prostredí a zvykoch. Najväčšiu pozornosť pútal pavilón s exotickými plazmi, kde sme obdivovali fa

     • „Milí konkurenti, vážení prítomní!“

      Regionálna súťaž v rétorike

      Útvar osvetovej činnosti v Prešove, ktorý sídli v priestoroch Divadla Jonáša Záborského, aj v tomto roku pre žiakov základných a stredných škôl pripravil súťaž v rétorike. Ôsmak Jozef Karabaš, minuloročný víťaz regionálneho kola, si aj v tomto školskom roku pripravil úvahu – zamyslenie sa nad svojou budúcnosťou a prezentoval tak svoje rečnícke schopnosti pred trojčlennou porotou, ktorá sledovala originalitu spracovania témy, logickú nadväznosť textu i presvedčivosť vystúpenia. Tento rok sa náš žiak nedostal do prvej trojky, neodišiel však naprázdno. Z rúk poroty si odniesol čestné uznanie.

     • Pytagoriáda

      Okresné kolo Pytagoriády - Mariannka je ZLATÁ

      Pytagoriáda je matematická súťaž, ktorá sa koná na Slovensku. Je určená pre žiakov základných škôl. Súťažiaci sú hodnotení nielen za správnosť vyriešených úloh, ale aj za rýchlosť ich vyriešenia.

      Školské kolo sa uskutočnilo 12. a 13. decembra. Účastníkmi okresného kola môžu byť len úspešní riešitelia školského kola súťaže. Z nich našu školu reprezentovali: v kategórii P3 – Marianna Berdisová a Jakub Hovanec; P4 – Michal Garančovský a P6 – Peter Sedina.

     • Motýlia záhrada

      Nezabudnuteľný zážitok pre našich žiakov!

      Naša škola sa nedávno stala miestom malého, no nádherného zázraku. Rozhodli sme sa obohatiť výučbu prírodných predmetov a zakúpili sme motýliu záhradu. Tento fascinujúci projekt umožnil našim žiakom zažiť celý životný cyklus motýľov priamo v škole, čo prinieslo nielen množstvo vedomostí, ale aj nezabudnuteľné zážitky. Na začiatku sme dostali zásielku s húsenicami babôčky bodliakovej, jedného z najrozšírenejších motýľov v Európe. Naši žiaci mali možnosť sledovať, ako sa tieto húsenice rýchlo rastú a menia. Z blízka pozorovali každý krok ich fascinujúcej premeny - od vitálnych húseníc, cez nehybné kukly až po nádherné dospelé motýle. Celý proces trval približne tri týždne a každý deň priniesol niečo nové a vzrušujúce. Po vyliahnutí sme motýle kŕmili nektárom a živými kvetmi, medzi ktorými nechýbali ani krásne sedmokrásky. Naši žiaci sa naučili, ak

     • Botanikiáda 2024

      Naše talentované žiačky piateho ročníka, Valentína Kuchárová a Lea Šašalová, sa 15. mája zúčastnili prestížnej Botanikiády 2024, ktorá sa konala v nádhernom prostredí Botanickej záhrady v Košiciach. Tohtoročná téma "Viem, čo zjem" priniesla množstvo zaujímavých a poučných momentov, ktoré nám ukázali, aké dôležité je mať povedomie o tom, čo jeme.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Sobota 25. 5. 2024
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje