VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY A PRERUŠENIE PREVÁDZKY MŠ

25. 3. 2024

Oznamujeme žiakom a rodičom, že veľkonočné prázdniny v školskom roku 2023/2024 sa uskutočnia v termíne od 28. marca (štvrtok) do 2. apríla 2024 (utorok). Vyučovanie po prázdninách pokračuje v stredu 3. apríla 2024.

Vo štvrtok 28 . marca 2024 a v utorok 2. apríla 2024 bude, so súhlasom zriaďovateľa, prerušená prevádzka MŠ z prevádzkových a organizačných dôvodov.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Ctení rodičia predškolákov!

Srdečne Vás pozývame na zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025, ktorý sa uskutoční v základnej škole v stredu 3. apríla 2024 v čase od 14.00 do 17.00 v triede 4. A (učebňa č. 16 na prvom poschodí).

Ponúkame možnosť vopred si rezervovať presný čas zápisu na telefónnom čísle 0915 614 223 (Mgr. Silvia Radačovská, učiteľka poverená zápisom a budúca učiteľka prvákov).

• „Čítajme si“

Milé deti, nájdite si čas na čítanie

Linka detskej istoty aj v tomto školskom roku zorganizovala maratón čítania pod názvom „Čítajme si“. Celoslovenský maratón pre deti organizuje už pätnásty rok. Projekt vznikol s cieľom pritiahnuť viac detí k čítaniu a zatraktívniť knihu. Ako sa mohli deti zapojiť? V týždni od 18. do 22. marca stačilo prečítať niekoľko odsekov vybranej knihy a zapísať sa do prezenčnej listiny.

Recitovanie je nádherný spôsob vyjadrovania

V triede 6. A sa 14. marca stretli chlapci a dievčatá 1. až 9. ročníka. Rozdelení do 3 kategórií (1. až 4. ročník, 5. a 6. ročník, 7. - 9. ročník) prezentovali svoje vybrané texty poézie alebo prózy a potešili svojím prejavom všetkých prítomných a hlavne členov poroty, ktorá mala ťažkú prácu spomedzi 25 detí vybrať tých najlepších.

• Solivarské poklady

Dňa 23. februára si herci Bábkového divadla Babadlo v Prešove pripravili pre naše „malé poklady“, žiakov 1. až 5. ročníka divadelné predstavenia pod názvom „Solivarské poklady“. Táto povesť nám všetkým priblížila históriu ťažby soli. V malom a útulnom divadle na Solivare nás zaujala veľká drevená konštrukcia Gápľu. Žiaci sa dozvedeli nielen to ako sa na Solivare našla soľ, ale aj to, ako sa ju podarilo umom vyťažiť z vody. V závere nám premietli, krátku projekciu z prostredia starého Solivaru, kde nám podrobne opísali ťažbu soli. Po predstavení sa žiaci , odfotografovali s hercami a išli sme spokojne domov.

• Dajme spolu gól

Aj v tomto školskom roku trénujeme s najmenšími

Od šk. roku 2019/2020 sa naša škola zapája do projektu pod záštitou Slovenského futbalového zväzu – Dajme spolu gól. Cieľom tohto projektu je spopularizovať futbal u detí v materských a základných školách na 1. stupni a zabezpečiť pre deti pravidelné pohybovo-športové aktivity so zameraním na futbal. Projektu sa zúčastňujú naši predškoláci z MŠ. Druhou skupinou sú prváci v ZŠ a tretiu skupinu tvoria žiaci a žiačky z 2. až 4. ročníka, ktorí pokračujú v projekte „Po škole s McDonald´s Cupom“. Aktivity trvajú spravidla 45 minút a prinášajú deťom nefalšovanú radosť z pohybu a hry.

Piatok 29. 3. 2024