• Doska, ktorá znamená svet!

• Divadlo o 100 rokov

Celoslovenská súťaž vyhlásená Slovenským národným divadlom, v ktorej žiaci 3.A získali za svoju šikovnosť a kreativitu špeciálnu cenu Marketingu a vizuálnej komunikácie.  Z ceny sa veľmi tešíme!

PaedDr. Eva Viktorová

• „Šaliansky Maťko“

• Poznávame minulosť v príbehoch

16. január sa niesol v duchu recitácie slovenských povestí. Základná škola s materskou školou Krivany zorganizovala školské kolo obľúbenej literárnej súťaže. V 3 kategóriách predviedli svoj recitačný talent chlapci a dievčatá 2. - 7. ročníka.  Povesti z rôznych kútov Slovenska, smutné i veselé príbehy z minulosti -  o mlynárovi z Holíča, o čertovi, mníchovi, či o Zuzke, ktorá sa zaľúbila do vodníka, upútali pozornosť prítomných. Víťazi potešili aj porotu. Prvé miesta v jednotlivých kategóriách získali druhák Jozef Garančovský, piatačka Michaela Barborová a siedmačka Linda Verešpejová. Zároveň našu školu prezentovali na okresnom kole v Lipanoch, odkiaľ si priniesli aj čestné uznanie a pekný darček. „Pri recitovaní svojej povesti som sa aspoň na pár minút ocitla v minulosti, v ktorej sa žilo ináč ako dnes,“ vyjadrila sa o podujatí šiestačka Ester Križalkovičová.

Linda Verešpejová, 7. A

• Bystré hlavičky

• Všetkovedko

Štvrtok 28. 11. 2019 súťažilo takmer 22 000 detí na celom Slovensku, ktoré „bojovali“ vo veľkom súboji o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Ani žiaci našej školy medzi nimi nechýbali. A ako dopadli? Súťaže sa zúčastnilo 12 žiakov 2., 3., 4. ročníka. Traja žiaci získali titul VŠETKOVEDKO – Maroš Hovanec (3. r.), Peter Stedina (2. r.), Filip Šimko (2.r).

Ostatní žiaci, ktorí sa zapojili a merali si sily v  tejto súťaži, získali diplom VŠETKOVEDKOV  UČEŇ. Každé zúčastnené dieťa dostalo motivačný diplom a malú pozornosť.  Všetkým blahoželáme!

PaedDr. Eva Viktorová

•                              ZRPŠ Krivany o.z.
          • ZRPŠ Krivany o.z.

• vás pozýva na

1. ČLENSKÚ SCHÔDZU

6. 2. 2020 (štvrtok) o 16.00 hod.

v jedálni ZŠ s MŠ Krivany

Program:

1. Otvorenie a oboznámenie s programom
            2. Voľba zapisovateľa a overovateľov zápisnice
            3. Predstavenie ZRPŠ Krivany, o.z. a Stanovy
            4. Návrh kandidátov a voľby do orgánov združenia
            5. Plánované aktivity a úlohy OZ
            6. Diskusia
            7. Návrh na uznesenie a záver

Podmienky členstva v občianskom združení:

a) podanie vlastnej písomnej prihlášky (u osôb mladších ako 18 rokov sa vyžaduje aj súhlas zákonného zástupcu tejto osoby, a to vo forme podpísania prihlášky). Prihlášku môžete priniesť už vyplnenú, alebo ju vyplníte na začiatku členskej schôdze.

Prihláška FO klikni tu

Prihláška PO klikni tu

b) zaplatenie členského príspevku vo výške 3€ (pre r. 2020).

Prineste si občiansky preukaz, v prípade právnickej osoby IČO!

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás e-mailom na: zrps.krivany.oz@gmail.com