• Exkurzia 5.A a 6.A

• Vo štvrtok 16.6.2022 sa uskutočnila exkurzia 5.A a 6.A v mestách Prešov a Košice. Dobre naladení sme presne o ôsmej hodine vyrazili autobusom z Krivian. Našou prvou zastávkou bol FUNDILAND v Prešove. Na tomto detskom interiérovom ihrisku sa naši piataci a šiestaci bláznili viac ako dve hodiny. Vyskúšali všetky atrakcie vrátane šmýkačiek, trampolín, lezeckej steny, lanových preliezačiek a šlapacích autíčok. Príjemne unavení sme pokračovali do Košíc, kde bola naším druhým cieľom Botanická záhrada Univerzity P. J. Šafárika. Vo vstupnej hale sme si prezreli živé aj vypreparované živočíchy z rôznych expedícií. Najviac zaujali obrovské pavúky a škorpióny. Potom sme pokračovali do skleníkov botanickej záhrady, v ktorých bola kvalitná horúčava. Zistili sme ako vyzerajú rastliny, na ktorých rastú pomaranče, citróny či mandarínky. Prezreli sme si expozíciu kaktusov, vodných rastlín a jeden skleník plný motýľov. Návštevu botanickej záhrady sme ukončili v arboréte, v ktorom sme si prezreli rastliny vonku v ich prirodzenom prostredí. V arboréte sme sa spoločne odfotili. Záver našej exkurzie bol venovaný Múzeu letectva v Košiciach. Múzeom nás sprevádzal jeden zo zamestnancov. Previedol nás jednotlivými hangármi aj vonkajšími priestormi. Videli sme modely aj reálne lietadlá a časti ich konštrukcií. Veľkým zážitkom bol prezidentský špeciál, v ktorom sme si mohli pozrieť aj jeho interiér. Posledné dva hangáre boli venované výstave veteránov, ktoré boli potechou pre naše oči. Exkurziu sme zvládli a všetci sme sa zdraví vrátili domov.

Mgr. Štefan Klembara

• Botanikiáda

• Dňa 1. júna sa žiaci 5. ročníka zúčastnili na regionálnom kole projektu BOTANIKIÁDA v Košiciach. Všetky aktivity sa odohrávali v priestoroch Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Školské kolá sa uskutočnili na základnej škole on-line formou. Piataci pracovali na teste z vedomosti o botanike. Najviac bodov získali Maroš HovanecDaniel Andraščík. V regionálnom kole boli títo žiaci zaradení do tímov. Na jednotlivých stanovištiach pozorovali, počúvali a kriticky riešili zadané úlohy. Odmenu nedostali iba víťazi prvých miest, ale každý súťažiaci - v podobe mnohých zážitkov, informácií, ba aj vlastnoručne zasadeného kvetu. Cieľom podujatia bolo pripraviť zábavné podujatie pre talentovaných žiakov v oblasti prírodných vied či informovať o stromoch, rastlinách i zvieratách.

Mgr. Mária Šimová

• Gratulujeme

• "Najúspešnejší riešitelia Matematického klokana z našej školy, Daniel Gustáv Babej (4.A) a Števko Berdis (1.A), boli minulý týždeň odmenení tričkom, diplomom a ďalšími vecnými cenami. Z ich úspechu sa tešíme a srdečne im gratulujeme."

• Oznam o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Krivanoch oznamuje, že na stredu  15.06.2022  udeľuje žiakom 2. stupňa (triedy 5.A, 6.A, 7.A, 8.A a 9.A) základnej školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Vyučovanie v triedach 1. stupňa a v špeciálnych triedach sa uskutoční 15. 6.2022 podľa riadneho rozvrhu. Prevádzka ŠKD bude v riadnom režime.

Riaditeľka školy udeľuje riaditeľské voľno z organizačných dôvodov na deň 15.6.2022 aj deťom  materskej školy. Prevádzka materskej školy bude pokračovať v riadnom režime 16.6.2022.

Mgr. Mária Kromková