• Výlet na jednotku

• Dňa 23. júna 2022 sme spolu s ôsmakmi a siedmakmi podnikli nezvyčajný výlet do našich veľhôr. Túru na Veľké Hincovo pleso. Najprv sme sa presunuli k Štrbskému plesu - k jednému z najznámejších v Tatrách. Neskôr sme absolvovali trasu na Popradské pleso. A nakoniec nás čakal vytúžený cieľ - Veľké Hincovo pleso, najväčšie a najhlbšie pleso na území Vysokých Tatier. Počasie bolo ideálne na takúto krásnu turistiku.
            Takýto výlet odporúčam všetkým milovníkom prírody!

Linda Verešpejová, 9. A

• Deti deťom

• 19. júna 2022 v popoludňajších hodinách krivianskym amfiteátrom rozozneli jemné hlásky detí. Konal sa totiž detský festival Hornej Torysy pod názvom „Deti deťom“. Tejto prehliadky detských a mládežníckych talentov sa zúčastnilo trinásť vystupujúcich zoskupení z bližšieho, ale aj širšieho okolia. V Krivanoch predviedli svoj talent aj krivianski žiaci -  chlapci a dievčatá  záujmového útvaru Čerkutka, ktorí predviedli zaujímavé pásmo s názvom „Baveňe dzecoch“. Žiačky druhého stupňa vystúpili s pásmom šarišských piesní. Na akordeóne žiakov doprevádzal učiteľ Mgr. Jozef Petrík. Deti dostali za odmenu čapovanú kofolu, drobnú sladkosť a zapojili sa aj do tomboly, z ktorej si odniesli krásne ceny.

Mgr. Zuzana Brillová