• Plenárne a triedne zasadnutia Rodičovského združenia

Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás pozvať na plenárne zasadnutie rodičovského združenia, ktoré sa uskutoční v stredu 21. septembra 2022 o 16. 00 h na chodbe školy (1. poschodie).

Triedne aktívy sa uskutočnia po plenárnom RZ v jednotlivých triedach.

Vopred ďakujeme za Vašu aktívnu účasť.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

Oznamujeme rodičom a žiakom školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5. 9. 2022 o 9.00 h na chodbe školy. Po slávnostnom otvorení školského roka sa žiaci presunú s triednymi učiteľmi do svojich tried.  Po úvodných informáciách v triedach  ukončíme prvý školský deň a žiaci odchádzajú domov.

Prevádzka ŠKD bude v riadnom režime od  utorka 6. 9. 2022. V školskej jedálni sa strava podáva pre žiakov až od 6. 9.2022. Žiaci sa musia prihlásiť na stravu najneskôr 5. 9. 2022.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

Organizácia  v dňoch 6. 9.- 9. 9. 2022

6. 9. 2022 – 7. 9. 2022: Triednické  práce (žiaci sa oboznámia so školským poriadkom, organizáciou vyučovania, rozvrhom a prevezmú si učebnice)

8. 9. 2022 – 9. 9. 2022: Teoretické a praktické účelové cvičenie, didaktické hry

V uvedené dni vyučovanie končí – 1. stupeň 4. vyučovacou hodinou, 2. stupeň 5. vyučovacou hodinou.

Od pondelka 12. 9. 2022 vyučovanie žiakov podľa rozvrhu.

Základné prevádzkové pokyny

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú)
            Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa/žiaka (Príloha č. 1)

Ospravedlnenie neprítomnosti

Podľa rozhodnutia ministra školstva rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní.

Pri absencii viac ako 5 (žiak) 7 (dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí žiak/dieťa s PPV predložiť Potvrdenie od lekára od všeobecného lekára pre deti a dorast.

Ošetrovné člena rodiny (OČR)

Rodič má nárok na ošetrovné (OČR), ak riaditeľka školy alebo RÚVZ rozhodol o prerušení vyučovania v triede alebo vo viacerých triedach žiaka do 11 rokov, alebo ak žiak vyžaduje celodenné  ošetrovanie na základe potvrdenia všeobecného lekára pre deti a dorast.

Potvrdenie choroby

V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka/plnoletý žiak bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

Izolácia je obmedzenie  pohybu osoby, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. Izolácia trvá po dobu 5 dní, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín izolácie nevyskytnú klinické príznaky od dátumu testovania s pozitívnym výsledkom alebo od objavenia prvých klinických príznakov ochorenia. Koniec izolácie určuje lekár len v prípade výskytu klinických príznakov. Po ukončení 5-dňovej izolácie je osoba povinná mať ďalších 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2. Žiaci po skončení izolácie v škole a školskom zariadení môžu použitie respirátora nahradiť rúškom.

Mgr. Mária Kromková

• Distribúcia antigénových samotestov pre školský rok 2022/2023

Prosíme rodičov a zákonných zástupcov žiakov školy, aby si prišli vyzdvihnúť do školy antigénové samotesty v dňoch: vo štvrtok  1. 9. 2022  v čase od 15.00 do 17.00, v piatok 2. 9. 2022 od 7.00 do 11.00, v sobotu 3. 9. 2022 od 9.00 do 11.00.  Testy budú vydávané rodičom na podpis v počte 5 ks na žiaka.

Zároveň prosíme rodičov, aby žiakov otestovali pred príchodom žiakov do školy. Za porozumenie ďakujeme.

• Oznam o udelení riaditeľského voľna deťom materskej školy

Riaditeľka školy po dohode so zriaďovateľom udeľuje
            riaditeľské voľno z organizačných dôvodov na deň 2. 9. 2022 deťom  materskej školy.

Prevádzka materskej školy bude po prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu pokračovať v riadnom režime od pondelka 5. 9. 2022.

Mgr. Mária Kromková