• 21. aktivita

• 12.02.2022 21:36
          • Turistický pochod pre deti
          • Spolu s občianskym združením Šenviž sme 25. septembra 2021 zorganizovali nultý ročník turistického pochodu pre deti aj dospelých Krásna Lúka – Demjanka 2021. Malí aj veľkí turisti sa vyviezli autobusom do Krásnej Lúky a pri budove starej školy nás spoluorganizátori milo privítali pri transparente s nápisom „Vitajte u nás, priatelia“. Cieľom pochodu bolo zatraktívniť pohyb v prírode pre rodiny s deťmi, ale aj zber byliniek, či rastlín na výrobu prírodných dušičkových vencov. Deti zvládli trasu s pozoruhodnou ľahkosťou, a to aj vďaka pripraveným zábavným stanovištiam – zbierali šišky, ktoré hádzali do košíka, tipovali počet balíkov na lúke a behali spolu s dospelými po horizonte. Aby sa im kráčalo ľahšie do kopca, šikovné mladé dobrovoľníčky rozhádzali po ceste čokoládové zlaté dukáty a deti boli na kopci podstatne skôr ako dospelí. Prechádzkou po horizonte sme došli do cieľa, na Demjanku, kde sme si opiekli zaslúžené klobásky a ... splnili deťom sľub. Každé z nich dostalo krásnu papierovú medailu (vyrobili žiaci ŠKD v Krivanoch) s vlastným menom, sladké odmeny od organizátorov a zdravé jabĺčko.

FOTOGALÉRIA klik