• ZOO a Dinopark

     • Alchymisti v akcii

      V sobotu 18.mája zažili žiaci nášho záujmového krúžku Alchymisti deň plný dobrodružstiev a poznávania. Spoločne sme navštívili ZOO a Dinopark v Košiciach a deň sme zakončili návštevou Spievajúcej fontány v centre mesta. Tento výlet bol skvelou príležitosťou na učenie mimo školských lavíc a priniesol mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Deň sme začali skoro ráno, plní nadšenia a očakávania. Cesta do Košíc ubehla rýchlo a po príchode nás privítalo krásne slnečné počasie. Našou prvou zastávkou bola ZOO, kde sa deti tešili na stretnutie so zvieratami z rôznych kútov sveta. Prehliadka ZOO bola fascinujúcim zážitkom. Žiaci mali možnosť vidieť majestátneho leva, hravé opice, medvede, ťavy a mnoho ďalších zvierat. Každá zastávka priniesla nové informácie o zvieratách, ich prirodzenom prostredí a zvykoch. Najväčšiu pozornosť pútal pavilón s exotickými plazmi, kde sme obdivovali farebné jašterice a impozantné hady. Deti boli nadšené a neustále kládli otázky, ktoré ešte viac obohatili ich zážitok. Po prehliadke ZOO sme sa presunuli do Dinoparku, kde sme vstúpili do sveta dávnych obrov. Repliky dinosaurov v životnej veľkosti úplne očarili našich mladých bádateľov. Prechádzka medzi týmito prehistorickými tvormi bola ako cesta časom späť. Žiaci sa dozvedeli o rôznych druhoch dinosaurov, ich spôsobe života a príčinách ich vyhynutia. Okrem toho mali možnosť zúčastniť sa prednášky vo forme 3D filmu, kde odhalili Skrytý svet dinosaurov. Po všetkých týchto zážitkoch sme si dali spoločný obed v nákupnom centre Aupark. Deti si užili chvíle odpočinku, podelili sa o svoje dojmy a zážitky. Neskôr sme sa presunuli do centra Košíc, kde nás čakala Spievajúca fontána. Táto jedinečná atrakcia, ktorá kombinuje hudbu, svetlo a vodu, očarila všetkých. Deti boli fascinované synchronizovanými vodnými tryskami, ktoré tancovali v rytme hudby, a farebnými svetlami, ktoré vytvárali magickú atmosféru. Bola to krásna a pokojná chvíľa na ukončenie nášho dobrodružného dňa. Deň plný zážitkov a poznávania ubehol ako voda a deti sa vracali domov plné nadšenia a nových vedomostí. Návšteva ZOO, Dinoparku a Spievajúcej fontány bola nielen zábavná, ale aj veľmi poučná. Žiaci si odniesli množstvo informácií, ktoré určite obohatia ich vedomosti a prebudia ešte väčší záujem o prírodu a históriu. Krúžok Alchymisti opäť dokázal, že učenie môže byť zábavné a vzrušujúce. Tešíme sa na ďalšie podobné výlety a nové dobrodružstvá, ktoré nás čakajú. Sme hrdí na našich žiakov, ktorí s nadšením a zvedavosťou objavujú svet okolo nás. Výlet do Košíc bol nezabudnuteľným zážitkom, na ktorý budeme všetci dlho spomínať!

      Mgr. Nikola Karaffová

     • „Milí konkurenti, vážení prítomní!“

     • Regionálna súťaž v rétorike

      Útvar osvetovej činnosti v Prešove, ktorý sídli v priestoroch Divadla Jonáša Záborského, aj v tomto roku pre žiakov základných a stredných škôl pripravil súťaž v rétorike. Ôsmak Jozef Karabaš, minuloročný víťaz regionálneho kola, si aj v tomto školskom roku pripravil úvahu – zamyslenie sa nad svojou budúcnosťou a prezentoval tak svoje rečnícke schopnosti pred trojčlennou porotou, ktorá sledovala originalitu spracovania témy, logickú nadväznosť textu i presvedčivosť vystúpenia. Tento rok sa náš žiak nedostal do prvej trojky, neodišiel však naprázdno. Z rúk poroty si odniesol čestné uznanie.

      V divadelnej knižnici DJZ mladí nadšenci rečníckeho umenia prezentovali svoje zamyslenia na rôzne témy, ktoré si doma spracovali. V druhom kole rozhodovala predovšetkým schopnosť improvizovať či všeobecný rozhľad rečníka. Predsedníčkou poroty bola Ľubica Bekéniová, odborníčka na dramatickú výchovu a komunikáciu v školskej praxi, ktorá u nášho žiaka vyzdvihla jeho schopnosť presvedčiť, očný kontakt i výraznú komunikáciu s publikom. Jozef si vypočul aj mnohé odporúčania, ktoré ho určite budú motivovať a svedomito sa pripraví aj na ďalšiu súťaž. „V tomto roku bola väčšia konkurencia. V druhom kole som si vyžreboval tému Aký bol môj život počas kovidu - páčila sa mi a dobre sa mi na nej pracovalo. Ostatní konkurenti si vytiahli témy, ktoré súviseli s rodinou, staršími ľuďmi či životom bez mobilov,“ takto sa vyjadril o svojej účasti na podujatí Jozef Karabaš.

          Mgr. Alena Hrabčáková

     • Pytagoriáda

     • Okresné kolo Pytagoriády - Mariannka je ZLATÁ

      Pytagoriáda je matematická súťaž, ktorá sa koná na Slovensku. Je určená pre žiakov základných škôl. Súťažiaci sú hodnotení nielen za správnosť vyriešených úloh, ale aj za rýchlosť ich vyriešenia.

      Školské kolo sa uskutočnilo 12. a 13. decembra. Účastníkmi okresného kola môžu byť len úspešní riešitelia školského kola súťaže. Z nich našu školu reprezentovali: v kategórii P3 – Marianna Berdisová a Jakub Hovanec; P4 – Michal Garančovský a P6 – Peter Sedina.

      Okresné kolo sa konalo 9. a 10. apríla v ZŠ Komenského Lipany. Veľmi sme sa potešili z výsledkov našich žiakov – dvaja z nich sa aj v okresnom kole súťaže zaradili medzi úspešných riešiteľov. Marianna obsadila 1. miesto spolu s ďalším žiakom z inej školy, ktorý dosiahol rovnaký počet bodov. Peter obsadil piate miesto spolu s iným žiakom.

      Srdečne gratulujeme víťazom a všetkým úspešným riešiteľom.

      Prvé miesto Marianny Berdisovej  je skutočne významným úspechom, ktorý odráža nielen matematické schopnosti, ale aj bystrosť a logické myslenie. Je to dôkaz tvrdej práce a odhodlania. Veríme, že pre našich úspešných žiakov bude matematika aj naďalej prameňom radosti a múdrosti.

       PaedDr. Katarína Janičová, RNDr. Štefan Klembara

     • Motýlia záhrada

     • Nezabudnuteľný zážitok pre našich žiakov!

      Naša škola sa nedávno stala miestom malého, no nádherného zázraku. Rozhodli sme sa obohatiť výučbu prírodných predmetov a zakúpili sme motýliu záhradu. Tento fascinujúci projekt umožnil našim žiakom zažiť celý životný cyklus motýľov priamo v škole, čo prinieslo nielen množstvo vedomostí, ale aj nezabudnuteľné zážitky. Na začiatku sme dostali zásielku s húsenicami babôčky bodliakovej, jedného z najrozšírenejších motýľov v Európe. Naši žiaci mali možnosť sledovať, ako sa tieto húsenice rýchlo rastú a menia. Z blízka pozorovali každý krok ich fascinujúcej premeny - od vitálnych húseníc, cez nehybné kukly až po nádherné dospelé motýle. Celý proces trval približne tri týždne a každý deň priniesol niečo nové a vzrušujúce. Po vyliahnutí sme motýle kŕmili nektárom a živými kvetmi, medzi ktorými nechýbali ani krásne sedmokrásky. Naši žiaci sa naučili, aké dôležité je poskytnúť motýľom správnu výživu a prostredie, aby sa im darilo. Deti boli nadšené, keď videli, ako motýle sajú nektár a lietajú vo svojom malom útočisku.

      Po niekoľkých dňoch pozorovania a kŕmenia prišiel čas na rozlúčku. Za slnečného dňa sme sa zhromaždili na školskom dvore, aby sme naše motýle vypustili do voľnej prírody. Radosť a nadšenie detí boli neoceniteľné, keď videli, ako motýle vzlietli a začali svoj nový život. Tento okamih bol nielen vzdelávací, ale aj hlboko emocionálny. Motýlia záhrada priniesla do našej školy nielen krásu a radosť, ale aj cenné vzdelávacie momenty. Deti sa naučili o životnom cykle motýľov, ich potrebách a význame pre ekosystém. Pozorovanie premeny z húsenice na motýľa im poskytlo praktický a nezabudnuteľný zážitok, ktorý teoretické učebnice nedokážu nahradiť. Sme nesmierne hrdí na to, že môžeme deťom ponúknuť takýto jedinečný a vzdelávací zážitok. Tešíme sa na všetky budúce dobrodružstvá a nové poznatky, ktoré nám motýle prinesú!

      Mgr. Nikola Karaffová

     • Botanikiáda 2024

     • Naše talentované žiačky piateho ročníka, Valentína Kuchárová a Lea Šašalová, sa 15. mája zúčastnili prestížnej Botanikiády 2024, ktorá sa konala v nádhernom prostredí Botanickej záhrady v Košiciach. Tohtoročná téma "Viem, čo zjem" priniesla množstvo zaujímavých a poučných momentov, ktoré nám ukázali, aké dôležité je mať povedomie o tom, čo jeme.

      Valentína a Lea, pod vedením pani učiteľky Karaffovej, sa s nadšením vrhli do prípravy na túto súťaž. Téma "Viem, čo zjem" ich naučila nielen teoretické poznatky o rastlinách a potravinách, ale aj praktické zručnosti, ktoré využili priamo na mieste. Valentína a Lea sa museli popasovať s rôznymi úlohami – od identifikácie rôznych druhov rastlín, cez diskusie o zdravej výžive, až po praktické ukážky pestovania jedlých rastlín. Naše žiačky sa nevzdávali a s každou úlohou sa popasovali s úsmevom na tvári. Ich úsilie nebolo márne! Valentína a Lea si nielenže rozšírili svoje vedomosti a zručnosti, ale tiež získali nové priateľstvá a zážitky, ktoré im zostanú navždy v pamäti.

      Valentína a Lea sú príkladom toho, ako môže byť učenie zábavné a vzrušujúce. Ich úspech na Botanikiáde 2024 je dôkazom toho, že s odhodlaním a správnym prístupom možno dosiahnuť veľké veci. Srdečne im gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov v ich štúdiu a záujmoch!

      Škola je hrdá na svoje žiačky a tešíme sa na ďalšie výzvy a úspechy, ktoré prinesie budúcnosť!

     • Krajské kolo McDonald´s Cupu

     • Šestka je niekedy úžasné číslo

      Najväčšie futbalové podujatie svojho druhu na Slovenku má za sebou krajské kolo. Z celkového počtu viac ako 180 základných škôl Prešovského kraja, ktoré sa zapojili do 25. ročníka, sa naši žiaci prebojovali medzi 12 najlepších. S rovesníkmi z celého kraja si 9.5.2024 zmerali sily na futbalovom štadióne v Poprade. V základnej skupine po víťazstvách nad Levočou a Kračúnovcami a prehre s Bardejovom sme obsadili 2. miesto. V skupine o umiestnenie nám už nestačili sily na Sninu a Humenné a tak nám patrí krásne 6. miesto z 12 účastníkov krajského kola. Žiaci predviedli skvelé výkony, zažili úžasnú atmosféru na krásnom štadióne. Užili si nie len hru, ale aj fotenie s youtubermi Smilo a Kopačkovo. Domov sme síce odchádzali unavení, ale o to viac plní zážitkov a radosti z futbalu. Všetkým zúčastneným ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.                                     
            Mgr. Ľubomír Bodnár

     • Praktický seminár na Prešovskej univerzite

     • V piatok 10. mája sa niektorí žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili praktického seminára na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity. Jeho cieľom bolo ukázať praktickú stránku predmetov biológia a fyzika. Na Katedre biológie sme mali možnosť vyskúšať si mikroskopovanie s kvalitnými mikroskopmi, prácu s kostrovým materiálom, pipetovanie. Osvojili sme si aj základy daktyloskopie – náuky o otlačkoch prstov. Na Katedre fyziky sme si v praxi osvojili platnosť rozličných fyzikálnych zákonov o tlaku či gravitačnej sile na predmetoch a javoch z bežného života. Po skončení seminára sme navštívili Novum. Tešíme sa, že sa táto akcia žiakom páčila a snáď ich taktiež motivovala k štúdiu prírodovedných predmetov.

         RNDr. Štefan Klembara

     • Víťaz Bio olympiády

     •  Filip Šimko zvíťazil v okrese a postúpil do krajského kola Biologickej olympiády!

      Náš hrdý reprezentant školy, Filip Šimko, nedávno oslnil svojimi vedomosťami a vášňou v biologickom svete, keď sa zúčastnil Biologickej olympiády so zameraním na rastliny v okolí vôd. Jeho neuveriteľné úsilie a oddanosť priniesli ovocie, keď sa stal víťazom 1. miesta v okrese!

      Filipova cesta k výhre nebola ľahká. Svojimi znalosťami a nadšením pre biológiu dokázal prekonať všetky výzvy, s ktorými sa stretol počas súťaže. Jeho schopnosť pozorovania, analyzovania a pochopenia rastlín v ich prirodzenom prostredí nás ohromila a ukázala nám, aký veľký potenciál sa skrýva v tomto žiakovi.

      S jeho triumfom v okrese sa Filip teraz chystá postúpiť do ďalšieho kola súťaže - do krajského kola. Jeho úspech je dôkazom tvrdej práce, odhodlania a nezlomnej vášne pre vedu. Veríme, že bude pokračovať vo svojom úspešnom zapálení a že nás bude ďalej pýšiť svojimi úspechmi.

      Gratulujeme Filipovi k jeho úžasnému víťazstvu a želáme mu veľa šťastia a úspechov v nadchádzajúcom krajskom kole Biologickej olympiády! Nech sa mu darí a nech nás inšpiruje a obohacuje svojimi poznatkami o fascinujúcom svete rastlín.

      Mgr. Nikola Karaffová

     • Oznam

     • Zápis žiakov do 5. ročníka

      Prihláška do 5. ročníka ZŠ (školský rok 2024/2025)

      Prihlásiť žiaka / žiačku do piateho ročníka našej školy je možné nasledovne:

      Vyplniť a odoslať TU elektronickú prihlášku , následne ju vytlačiť a podpísanú obidvoma rodičmi (zákonnými zástupcami) doručiť do školy osobne alebo poštou na adresu školy alebo vhodením do poštovej schránky školy  pri hlavnom vchode.

      V prípade akýchkoľvek otázok, problémov s vyplnením, odoslaním alebo tlačou prihlášky nás bezodkladne kontaktujte na t. č.: 0910 897 681 a problém individuálne vyriešime. Ďakujeme.

      Ak sa chcete zápisu zúčastniť osobne, môžete tak urobiť v dňoch od 9. 5. do 17. 5. 2024 v čase od 7.30 – 15.00 h - k zápisu je potrebné priniesť:

      • Vyplnenú prihlášku podpísanú obidvoma rodičmi,
      • rodný list žiaka,
      • občiansky preukaz zákonného zástupcu,
      • v prípade potreby je možné dohodnúť termín zápisu na telefónnom čísle: 0910 897 681.

      Poznámka: Žiakov štvrtého ročníka našej ZŠ nie je potrebné prihlasovať. Školský obvod našej školy tvorí územie obce Krivany, aj celé územie susednej  obce Torysa, ktorá má zriadenú základnú školu pre 1. - 4. roč.

      Mgr. Mária Kromková
         
      riaditeľka školy

     • Oznam

     • PRIJÍMANIE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

      NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

      Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Krivanoch v súlade s § 59 a 59a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov oznamuje, že žiadosti o prijatie dieťaťa  na predprimárne vzdelávanie do materskej školy na školský rok 2024/2025 sa budú prijímať 17. mája 2024 v čase od 15:00 do 16:30 h alebo po dohode s vedením školy (tel. č. 0910 897 681) dieťa bude možné zapísať aj v inom májovom termíne.

      Prijatie dieťaťa do MŠ je podmienené žiadosťou zákonného zástupcu, ktorú podáva riaditeľke školy spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast,  ktoré obsahuje aj údaje o povinnom očkovaní dieťaťa a v prípade dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami aj s vyjadrením príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a odporúčaním všeobecného lekára pre deti a dorast.

      Zákonný zástupca môže využiť na podanie žiadosti na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie formulár ELEKTRONICKÁ ŽIADOSŤ, ktorý po vyplnení vytlačí a následne ho podpísaný, obidvoma rodičmi (zákonnými zástupcami) donesie v deň zápisu, spolu s potvrdením LEKÁRSKE POTVRDENIE O ZDRAVOTNOM STAVE DIEŤAŤA.

      Zákonný zástupca môže využiť aj formulár v tlačenej podobe, ktorý je k dispozícii na vrátnici a v MŠ ŽIADOSŤ DO MŠ, rovnako ho podpísať obidvoma rodičmi a doniesť v deň zápisu.

      Zákonný zástupca dieťaťa môže podať žiadosť do viacerých materských škôl a doručiť ju osobne, poštou na adresu materskej školy,  odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky ZŠ s MŠ Krivany.

      Kritéria prijímania detí na predprimárne vzdelávanie:

      • prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné

      (t.j. deti, ktoré k 31.8.2024 dovŕšia vek 5 rokov )

      • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie

      (t.j. deti, ktoré k 31.8.2024 dovŕšia vek 4 roky)

      • deti od troch rokov veku
      • deti mladšie ako 3 roky sa prijímajú výnimočne, ak to umožňuje kapacita ustanovená rozhodnutím regionálneho úradu verejného zdravotníctva a podmienky MŠ.

      Zapísať je potrebné aj deti, ktoré nastúpia v priebehu školského roka.

      Riaditeľka ZŠ s MŠ Krivany vydá rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do 30. júna 2024.

     • Turistický krúžok

     • Aktivity turistického krúžku vo februári až apríli

      Naša posledná zimná túra sa uskutočnila v nedeľu 4. februára. Počas nej sme prešli pohorím Hromovec. Vyrážali sme z Krásnej Lúky cez vrchy Kňazová (824 m) a Demianka (789 m) až do Krivian. Počas túry sme zažili sneh, dážď aj blato a naši žiaci ukázali, že sú skúsení turisti a dokážu zvládnuť aj takéto excesy počasia bez hundrania. Dokopy sme prešli 13,1 km (https://www.relive.cc/web/view/vNOP77KMX2v).

      Prvá tohtoročná jarná túra sa uskutočnila v nedeľu 18. februára a jej cieľom bol vrch Bachureň (1 081 m) – najvyšší bod rovnomenného pohoria. Túra sa začala z Nižného Slavkova. Okolo vodopádov Starý mlyn sme vystúpili na samotný vrch a prezreli si zaujímavé skalné útvary blízko neho. Presvedčili sme sa, že prostredie Bachureň je bohaté na vodopády, pramene a studničky. Spolu sme prešli 14,2 km. Za pomoc s odvozom ďakujeme pani Karbašovej (https://www.relive.cc/web/view/vNOP7D1jL2v).

      Druhá cyklotúra v tomto školskom roku sa uskutočnila v nedeľu 7. apríla. Z Krivian sme sa presunuli cez Torysu, Brezovicu a Tichý Potok do „raja“ pre cyklistov – Levočských vrchov. Preskúmali sme zvyšky dvoch dedín, ktoré padli za obeť bývalému vojenskému obvodu Javorina. Na mieste, kde stála dedina Blažov je dnes kaplnka a zvyšky farskej stodoly a kostola. Na mieste, kde stála dedina Blažovská Dolina sú pozostatky kaštieľa rodiny Mengersen. Odtiaľ sme sa presunuli ešte hlbšie do Levočských vrchov k Hanigovskej chate a potom naspäť do Krivian. Prešli sme 38 km (https://www.relive.cc/view/vMq53o431QO).

      RNDr. Štefan Klembara

     • Workshop v Poprade

     • Už poznáme rozdiel medzi správou, riportom a reportážou

      Podtatranská knižnica 25. apríla privítala vo svojich priestoroch redaktorov školských časopisov Košického a Prešovského kraja. Aj šesť žiakov novinársko-čitateľského krúžku, ktorý pracuje v našej základnej škole, sa zúčastnilo na workshope pod názvom „Vyznáš sa v žánrovej pestrosti?“. Ako sa píše správa, úvodník, riport, reportáž a interview prišla predstaviť Terézia Rončáková, novinárka a vysokoškolská pedagogička. Matej Rumanovský, šéfredaktor časopisu Romboid, prítomným predstavil, ako sa píše recenzia, komentár, fejtón a glosa. Naši „novinári“ si vypočuli zaujímavé informácie, získané vedomosti mohli využiť v praktickom cvičení pri písaní správy a fejtónu.

      Obaja lektori majú dlhoročné skúsenosti v novinárskej oblasti. Okrem svojej tvorby zdôraznili rozdiely medzi jednotlivými novinárskymi žánrami. Deti mali  na vybranú tému vytvoriť správu, riport alebo reportáž. Svoje žurnalistické „pokusy“ si mohli navzájom porovnať. Vypočuli si aj recenziu knihy druhého lektora, ktorá sa objavila aj v jednom slovenskom periodiku. Táto aktivita mala žiakov motivovať, aby pri písaní do školských časopisov siahli aj po menej známych novinárskych útvaroch. Úlohou detí bolo dokonca napísať fejtón o workshope v Podtatranskej knižnici. Počiatočný strach sa postupne vytratil a deti sa nehanbili predstaviť svoju tvorbu. Z podujatia si okrem útlej knižky Ako sa robí školský časopis odniesli množstvo nových podnetov. „Veľmi som sa tešila do Popradu. Na workshope som sa naučila množstvo nových informácií, ktoré určite v budúcnosti využijem pri písaní do školského časopisu Krivý Jany,“ takto sa o podujatí vyjadrila piatačka Valentína Kuchárová.
                       Mgr. Alena Hrabčáková

    • McDonald´s Cup
     • McDonald´s Cup

     • Jubilejný 25. ročník McDonald´s Cupu je v plnom prúde a úspešne do neho vstúpili aj naši mladí futbalisti a futbalistky. V okresnom kole tejto súťaže, ktoré sa konalo 24.4.2024 na umelej tráve pri ZŠ Komenského 113 Lipany predviedli skvelé výkony. Po víťazstve v základnej skupine zvládli aj tu finálovú a v konkurencii družstiev z deviatich základných škôl obsadili 1. miesto. Našu školu reprezentovali Slavomír Janič, Šimon Karabaš, Adam Kušnír, Michal Garančovský, Tobias Bujňák, Juraj Karabaš, Ema Kohanová a Eva Karabašová. Ďakujeme za predvedené výkony a tešíme sa na krajské kolo, ktoré bude 9. mája 2024 v Poprade.                                  
      Mgr. Ľubomír Bodnár

     • Florbal pre všetkých

     • Presne pred piatimi rokmi bol 12. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň florbalu. Odvtedy každý zanietený športovec každoročne v tento deň berie do ruky florbalovú hokejku a skúša sily v tomto dynamickom športe.

      Nebolo tomu inak ani tento rok na našom ihrisku v telocvični. Malí florbalisti z prvého stupňa predviedli svoje športové výkony 11. a 12. apríla  a zmerali si sily v siedmych zmiešaných družstvách. Z desiatich turnajových zápasov vzišli tri víťazné tímy, ktoré boli naozaj nadšené zo svojho víťazstva.

      Odmenení hráči si spoločne prevzali malú odmenu, ale ako sme sa všetci na záver tejto krásnej športovej akcie zhodli: víťazi boli všetci florbalisti, pretože spoločným športovaním urobili veľa pre svoje zdravie.
      Mgr. Mária Zdeneková

     • Jar je tu!

     • Prvé jarné lúče priniesli do našej materskej školy nové zážitky. Podarilo sa nám vytvoriť papierové  kraslice, ktorými sme vyzdobili strom v centre obce. Vyskúšali sme si kŕmenie malých jahniatok. V stacionári sme navštívili našich starkých , ktorých sme rozveselili divadielkom O kohútikovi a sliepočkách a nás zase babky a mamky potešili čítaním rozprávok pred spaním.  Pri sadení  žeruchy sme zistili, čo všetko je potrebné , aby zo semienka vyklíčila rastlina  a  ako sa o ňu treba starať. Veríme, že do konca školského roka, ešte zažijeme kopec zábavy.

      MŠ Krivany

     • V kovbojskom saloone

     • Zápis do prvého ročníka

      V našej škole 4. apríla sa uskutočnil zápis do prvého ročníka. Ako sme sľúbili, cestu do „kovbojského saloona“ budúci prváci našli, keď sa „podkovami“ nechali viesť. Každý smelý kovboj, či kovbojka nám  ukázali, čo sa v škôlke naučili. Hravo precválali geometrickými tvarmi, všetko správne spočítali, nakreslili pekné postavičky svojich rodičov, kamarátov, niektorí  dokonca aj seba. Po krátkom preverení svojich schopností  si vyslúžili krásny darček. Ak niektorému kovbojovi vyschlo v hrdle, mali sme pripravený stánok s kolalokovou limonádou. K zápisu neodmysliteľne patrí pamätný list, či prvá fotka z triedy.  Čo poviete na našich budúcich prváčikov?

      Mgr. Silvia Radačovská

     • Lajkujeme

     • Finále Čitateľského orieška

      Dočkali sme sa finále čitateľského orieška. Z prác našich žiakov a ich úloh zameraných na čitateľskú zručnosť postúpila do finále kresba Zojky Šejirmanovej. Srdečne jej blahoželáme a týmto prosíme o vašu pomoc na získanie čo najväčšieho počtu lajkov.

      Hlasovanie verejnosti bude prebiehať do 15. mája 2024 do 12:00 hodiny.
      Prosíme kliknúť na odkaz a zadať Like Icon Clipart Transparent Background, Vector Like Icon ... .  Ďakujeme 😊

      PaedDr. Katarína Janičová

      https://www.facebook.com/photo/?fbid=832641745546554&set=a.832658622211533